چاپ کردن این صفحه
چهارشنبه, 19 خرداد 1395 ساعت 05:41

مناسبتها

قَدْ جَاءَكُم‌ مِنَ اللَهِ نُورٌ وَ كِتَـٰبٌ مُّبِينٌ آيه 15 سوره مائده

حقّاً و تحقيقاً از جانب‌ خداوند، نوري‌ و كتاب‌ آشكاري‌ به‌ سوي‌ شما آمد

حدود يكصدسال پيش در روستاي ساروق در حومه اراك جوان پاك نهاد 27 ساله اي كه از خواندن و نوشتن محروم بود به يك باره حافظ كل قرآن شد. بزرگان حوزه علميه قم آيت الله العظمي بروجردي، مرعشي نجفي ، علامه طباطبايي و آيت الله ميلاني بر اين معجزه قرآن مُهر تأييد گذاشتند.

آيت الله العظمي ميلاني از مراجع تقليد شيعه در دست نوشته اي مي گويد: از ايشان در نجف و كربلا به طرق مختلف امتحان به عمل آمد. حقيقتاً مهارتشان در اطلاع به كلمات قرآن امري بر خلاف عادت و موهبتي است الهي. از جمله ويژگي هاي منسوب به كربلايي كاظم بازگويي شماره و مكان قرآن با خواندن آيه ، خواندن قرآن به صورت وارونه ، تشخيص عبارت قرآني در ميان كتابهاي فارسي و عربي و تعداد و سوره ها و اطلاعاتي در مورد تكرار حرفها و ... مي باشد.

با اين واقعه به خوبي مي توان مطمئن شد كه قرآن كريم از شبهه تحريف پاك است و كربلايي كاظم سند عدم تحريف قرآن و سند جمع آوري قرآن به دست پيامبر است. إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ حجة الاسلام شاهرخي خرم آبادي مي گويد من از كربلايي كاظم آيه اي را پرسيدم و گفتم چند تا ميم دارد؟ گفت: يازده عدد. وقتي ميم هاي آن آيه را شمردم، ديدم ده ميم دارد. گفت: اشتباه حساب كردي دوباره بشمار. وقتي دوباره شمردم ديدم يازده ميم دارد و هر سوره اي را از آخر شروع مي كند و به اول ختم مي كند. كتابي كه به عربي نوشته شده بود و با آيات قرآن مخلوط بود به او دادم . آيات قرآن را از ميان كلمات عربي بدون كوچكترين معطّلي تشخيص مي داد و مي گفت قرآن نور دارد و من بوسيله آن نور، آيات قرآن را تشخيص مي دهم.                               

                                                                                                               امور فرهنگي شيلات گيلان

خواندن 47183 دفعه

آخرین‌ها از