گزارش نظر

سلام
1-قیمت ماهی خاویار بلوگا کیلویی چند تومان است؟ قیمت صادراتی و داخلی چند تومان است وزن رو کمتر مساوی یک کیلوگرم در نظر بگیرید؟
2-حداکثر در چه مدت به وزن یک کیلوگرم میرسند؟
3-هزینه ی اخذ مجوز زمین 1.4 هکتاری چقدر است
4-قیمت بچه ماهی خاویار بلوگا چقدر است و چه وزنی دارند؟
5-حداکثر وزن پرورش ماهی در یک هکتار چند تن است؟
6-حداکثر سقف تسهیلات شیلات برای خرید بچه ماهی خاویار بلوگا و ساخت استخر پرورش ماهی و اخذ مجوز و غیره چند میلیارد تومان است بهره بانکی چند درصد است و مدت بازپرداخت و مدت تنفس چند سال است؟
جوابیه شیلات
با سلام
دوست عزیز مبنا محاسبات و شکل سوالات شما صحیح نیست . در پرورش ماهی تراکم تولید بر اساس هکتار زمین محاسبه نمی شود . در اصل بر اساس متر مکعب آب موجود حساب می شود . اهمیت میزان مجوز آب شما از زمین بالاتر است . و تا مشخص نشود شما چقدر آب در اختیار دارید محاسبه تولید غیر ممکن است . میزان تولید در متر مکعب وابستگی زیادی به تکنولوژی تولید دارد . هر چقدر تکنولوژی بالاتر توناژ تولید بالاتر . از 5 کیلو در هر متر مکعت تا 100 کیلو متغییر است . در پرورش ماهی خاویاری آورده کمتر از یک میلیارد برای سرمایه گذاری صنعتی معنی ندارد . وام پرداختی از طرف بانکها با تنفس سه ساله است در ضمن شما یا تولید کننده گوشت هستید یا تولید کننده گوشت ماهی به همراه خاویار . برای گوشت حداقل دو تا سه سال زمان نیاز دارید که وزن ماهی بالاتر از 5 کیلو گرم برسد تا قابلیت فروش داشته باشد. فروش و بازار یابی با بخش خصوصی است و شیلات خریدار نیست حتی در بخش صادرات نیز شرکتهای خصوصی مستقل عمل می نمایند . در بخش صادرات و عمل آوری خاویار شرکتهای خوبی در حال کار هستند و مشکلی از نظر فروش وجود ندارد. قیمت بر اساس دلار است و خاویار هم درجه بندی می شود و شیلات در قیمت گذاری دخالتی ندارد و اطلاعی از قیمت نیز ندارد.پیشنهاد می شود با یکی از کارشناسان ما در سطح ادارات شهرستانهای گیلان جهت مشورت و راهنمایی تماس حضوری داشته باشید . چون در این بخش سوالات زیادی مطرح است و شما باید جواب کارشناس را بدهید تا نظر نهایی داده شود.
مدیریت سایت شیلات