مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

4016180
امروزامروز2977
دیروزدیروز3289
این هفتهاین هفته3660
این ماهاین ماه71717
کل بازدیدهاکل بازدیدها4016180

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

شنبه, 04 دی 1400 ساعت 05:25

خاطرات خواندنی آیت‌الله محقق داماد از علامه طباطبایی

 

علامه طباطبایی مقیّد بودند که هر هفته عصر جمعه سر مزار خانمشان بروند. بعد از ظهر یکی از جمعه‌های زمستان سال 53 یا 54 بود. سر کوچه آمدم دیدم علامه طباطبایی عصا زنان از منزل خارج شدند.

وی گفت: بیرون هوا بسیار سرد بود چون قم کویری است در زمستان هوا بسیار سرد می‌شود و سرمایش سوز عجیبی دارد. از آنجایی که در مواجهه با بزرگان فرصت را باید غنیمت بشماریم، من یک سؤال از علامه کردم و همراه ایشان راه افتادم. بعد پرسیدم: آقا کجا تشریف می‌روید؟ علامه که از پل حجتیه در حال عبور بود، گفت: به قبرستان حاج شیخ عبدالکریم برای فاتحه‌خوانی مزار همسرم می‌روم، (علامه مقیّد بودند که هر هفته عصر جمعه سر مزار خانمشان بروند).

آیت‌الله محقق داماد ادامه داد: گفتم اجازه بدهید من هم با شما بیایم. به مزار که رسیدیم ایشان فاتحه‌ای خواند و بعد شروع به قرائت قرآن کردند، من هم شروع به قرائت قرآن کردم.

 وی در ادامه با بیان اینکه قرائت که تمام شد، موقع برگشت به علامه گفتم حاج آقا در این سرما برای سلامتی شما مصلحت نیست از خانه بیرون بیایید، هر زمان هوا خوب بود برای فاتحه‌خوانی بروید. خاطرنشان کرد:‌ علامه با همان لهجه زیبای ترکی خود فرمودند: «انس است دیگر، انس است...».

 

 

امور فرهنگی شیلات گیلان

خواندن 917 دفعه

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 258 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر

  • آخرین بروزرسانی: شنبه 04 سبتامبر 2021.