مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

3855918
امروزامروز1631
دیروزدیروز2991
این هفتهاین هفته18761
این ماهاین ماه10800
کل بازدیدهاکل بازدیدها3855918

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

سه شنبه, 16 شهریور 1400 ساعت 04:01

بكارگيري زيرساخت هاي ريلي براي صادرات آبزيان در سال جاري

زيرساخت هاي ريلي در صورت تقاضاهاي موثر براي صادرات آبزيان در سال جاري مورد استفاده قرار مي گيرد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مديركل دفتر بهبود كيفيت، فراوري و توسعه بازار سازمان شيلات ايران درباره توسعه زيرساخت هاي حمل و نقل براي صادرات ايزيان به خبرنگار ما گفت: به دنبال اين هستيم امسال در صورت وجود تقاضاهاي موثر براي محصولات شيلاتي ايران از زيرساخت هاي ريلي استفاده كنيم.
 
عيسي گلشاهي افزود: امكان صادرات محصولات شيلاتي ايران از طريق زيرساخت هاي ريلي از شمال كشور (آستارا) به جمهوري آذربايجان و روسيه، از شمال شرق به تركمنستان، قزاقستان و چين و از غرب به تركيه و سوريه وجود دارد.
 
وي درباره استفاده از حمل و نقل هوايي براي صادرات آبزيان اظهار داشت: حمل و نقل هوايي محصولات، هزينه بر است و معمولا براي محصولات تازه و با ارزش افزوده بالا استفاده مي شود.
 
وي ادامه داد: براي محصولات تازه ماهي و ميگو و به ويژه خاويار به كشورهاي عربي و گاهي روسيه از حمل و نقل هوايي استفاده مي كنيم.
 
مديركل دفتر بهبود كيفيت، فرآوري و توسعه بازار سازمان شيلات ايران در عين حال گفت: صادرات محصولات تازه شيلاتي از طريق حمل و نقل دريايي نيز به كشورهاي عربي انجام مي شود.
 
وي درباره معرفي توليدات تجاري جديد در بازار داخلي اذعان داشت: سالانه متعهد به توليد تجاري و معرفي محصولات جديد در بازار داخلي هستيم و در اين راستا براي نخستين بار طي سه ماهه نخست امسال چهار محصول تجاري آبزي وارد بازار داخلي شد.
 
گلشاهي افزود: اين محصولات شامل ماهيان پرورشي فيله شده و طعم دار شده به ويژه قزل الا، ماهيان فيله و طعم دار شده دريايي آماده مصرف، برگرهاي قزل آلا و ماهي كبابي آماده طبخ قزل آلاي سالمون است.
 
وي در پاسخ به پرسشي در مورد وضعيت مصرف خوراكي ماهي كيلكا در كشور گفت: مصرف خوراكي ماهي كيلكا در حال حاضر بيش از ۱۵ درصد نيست و علت آن استفاده از اين گونه ماهي در كارخانجات توليد كننده پودر ماهي است.
 
گلشاهي توضيح داد: با توجه به برنامه توسعه توليد آبزيان پرورشي، يكي از نيازهاي مهم در اين زمينه، تامين نهاده هاي اوليه و خوراك آبزيان است و از آنجايي كه به دليل تشديد تحريم ها با محدوديت ارز روبرو هستيم از اين رو تهيه  برخي نهاده ها مانند پودر ماهي براي پرورش آبزيان بايد با تكيه به منابع داخلي انجام شود.
 
وي اظهار داشت: براي تهيه پودر ماهي در واحد هاي توليدي كشور فشار بر مصرف ماهي كيلكا و ساردين وارد شده در حالي كه در گذشته بخشي از پودر ماهي مورد نياز كشور بدون محدوديت و دغدغه از نظر تامين ارز، وارد مي شد.
 
منبع: maj.ir
خواندن 1299 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 96 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر

  • آخرین بروزرسانی: شنبه 04 سبتامبر 2021.