چاپ کردن این صفحه
یکشنبه, 19 مرداد 1399 ساعت 07:36

عاشقی شیوه مردان بلاکش می باشد

ای حسین ! درود و سلام خدا بر تو باد. هیچ کس مثل شما ثابت نکرد اختیار و آزادی چه جلوه ای دارد.

فرمود: هر کس می خواهد جانش را آماده دیدار خدا کند و مثل ما اشتیاق دیدار خدا را دارد با ما بیاید. من صبحگاهان حرکت خواهم کرد.

شب عاشورا هم به یاران خود صریح فرمود: هوا تاریک شده است از تاریکی استفاده کنید از اینجا بروید. من بیعت را از شما برداشتم از این دشت و صحرا بروید. هیچ کس را اجبار نفرمود. آنها گفتند ما حق و حقیقت را در چهره تو     می بینیم. کجا برویم؟

یا ابا عبدالله! حتی اگر دنیا و زندگانی آن ابدیت داشت و مرگ نبود تو را رها نمی کردیم. ما در نگاه تو شکوه و عظمتی می بینیم که نمی توانیم تو را رها کنیم. کجا برویم؟ ما حق و حقیقت را می بینیم.

در شب عاشورا به بشیر حضرمی خبر دادند پسرت در سر مرز به دست کفار اسیر شده است. گفت: آن را به حساب خدا می گذارم. حسین را بگذارم کجا بروم؟ من الان تحت جاذبه این مرد قرار دارم.امام سخن او را شنید و فرمود: من بیعت را از تو برداشتم. آزادی، برو پسرت را آزاد کن. گفت: خدا تو را رحمت کند. درندگان بیایان مرا زنده زنده بدرند اگر تو را رها کنم.

 

زهیر گفت: سوگند به خدا دوست دارم کشته شوم سپس زنده شوم دوباره کشته شوم تا هزار بار تا به وسیله من از کشته شدن تو جلوگیری شود. خداوند زندگی بعد از تو را زشت کند.

وقتی امام به یارانش فرمود هر کس می خواهد برود آزاد است، هلال بن نافع به امام حسین (ع) عرض کرد آقا کجا برویم و دنبال کدام زندگی برویم. فسّر بِنا یا بن رسول الله پسر پیغمبر دست ما را بگیر و ببر. شرق عالَم یا غرب عالَم می خواهی ببر. به خدا ما خسته نمی شویم.

یا ابا عبدالله!

شب تاریک وبیم موج و گردابی چنین هایل( ترسناک)

                               کجـا داننـد حالِ ما سبکبـاران ساحـل ها

                                                                              ( حافظ)

مأخذ:          

 برگرفته از کتاب امام حسین (ع) ، علامه جعفری (ره)

امور فرهنگی شیلات گیلان

خواندن 734 دفعه

آخرین‌ها از