مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

2252782
امروزامروز762
دیروزدیروز1976
این هفتهاین هفته4784
این ماهاین ماه4500
کل بازدیدهاکل بازدیدها2252782

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

چهارشنبه, 27 فروردين 1399 ساعت 06:56

امام زمان (عج) تلاشگر پنهان

مرحوم حاج میرزا احمد، پسر مرحوم آخوند خراسانی از مراجع تقلید نجف برای من نقل کرد که : مادر ما مریض شد(عیال مرحوم آخوند، مادر میرزا مهدی ، حاج میرزا محمد و حاج میرزا احمد) (مرحوم آقا زاده شخصیتی بود که وقتی اجازه اجتهاد    می داد، همه مجتهدین نجف امضاء می کردند) ما هر چه کردیم نتوانستیم مادرمان را معالجه کنیم. به ما خبر دادند سیدی در نجف پیدا شده و رمل غریبی دارد. ما به سراغ او رفتیم که پیداش کنیم.

در ایوان حضرت امیر ( علیه السلام) بودیم که سیدی از پله ها پایین آمد. فهمیدیم که همان است. من و برادرم رفتیم مقابل او و من گفتم نیتی دارم. گفت نیت کن، تسبیح خودش را در آورد، طاق و جفت انداخت(مانند استخاره) سپس گفت: نیت شما راجع به یک خانمی است که سر تا پای او مرض است و سه روز دیگر خواهد مُرد. ما مبهوت شدیم. برادرم مرحوم آقازاده گفت: من هم نیتی دارم. تسبیح گرفت، طاق و جفت انداخت و رنگش تغییر کرد. گفت: این چه نیتی است؟ نیت تو راجع به کسی است که الان مکه بود، الان شام بود، الان مدینه و... (مرتب می گفت الان ،الان). بعد گفت: نیت تو راجع به کسی است که منظومه به دور سر او می چرخد، نیت تو راجع به امام زمان (ع) است. ما به او اصرار کردیم که این علم را به ما هم یاد بده، گفت علم من همراه با فقر شدیدی است که شما دو آقا زاده ، تحمل آن را ندارید.

رفتیم خدمت آخوند و جریان را گفتیم، ایشان متحیر شد و گفت هر طور هست، او را پیدا کنید تا من او را ببینم. من و برادرم تمام نجف را گشتیم ولی دیگر سید را ندیدیم.

غرض ما ، دو نکته در این داستان است.

خوب، این که آن شخص می گوید: آنی در مکه، یک آن در مشهد، آنی در سوریه، یعنی چه؟ این حرف را کسی می زند که چنان تسلطی داشته و قدرتش محیرالعقول است. دانه های تسبیح که حرف نمی زنند ، تسلط او بوده که چنین مطالبی را گفته است.

مطلب دوم که او گفته: همه دور سر او می چرخند ، اگر منظومه دور او می چرخد، یعنی تمام کهکشان ها دور او می چرخد. تمام این نشئه ، پروانه است،  شمع فقط اوست.

 

امور فرهنگی شیلات گیلان

بازدید 1233 بار

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 172 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر