مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

1923188
امروزامروز2924
دیروزدیروز4345
این هفتهاین هفته24054
این ماهاین ماه80363
کل بازدیدهاکل بازدیدها1923188
سه شنبه, 03 دی 1398 ساعت 09:31

رهبر انقلاب: از جذاب‌ترین نعمِ شگفتی‌ساز خداوند، نماز است

 متن پیام رهبر معظم انقلاب به بیست و هشتمین اجلاسیه سراسری نماز به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

و صلی الله علی محمد و آله الطیبین

در میان نعمت های بزرگ الهی که هیچ کس قادر بر شمارش آنها نیست، برخی برجستگی های نمایانی دارند که اهل تامل را به شگفتی می رساند و از جمله جذابترین های این نعم شگفتی ساز، نماز است. 

ترکیب اذکار نماز، ترکیب حرکات نماز، ترتیب اوقات نمازهای واجب و مستحب ،تاکید بر تمرکز و حضور قلب در آن ، تاکید بر مسجدی کردن آن، تاکید بر جمعی کردن آن،الزام پاکیزگی در آن، هم در تن و پوشش با دور کردن نجاست و هم در دل و روح با غسل و وضو، الزام به روی آوردن آن از هر نقطه جهان به یک کانون مرکزی-کعبه شریف - و بسی نکات و نقاط ظریف و دقیق و پر مضمون در این  فریضه ی ممتاز و یکتا، آدمی را در برابر این پدیده ی الهی خیره و مبهوت میکند.

 خداوند این نعمت بزرگ را به ما هدیه فرموده است. با آن می توانیم جان خود را پالایش کنیم، می توانیم خود را از گناهان دور کنیم، می توانیم ارتباطات بشری را در جامعه خود، برخوردار از معنویت کنیم و بدین وسیله، امن و سلامت روانی و رهائی از چالش های ستیز گرانه و بهجت و نشاط را نصیب آن سازیم .

این هدیه به صورت فریضه و تکلیف در آمده است تا دست کم، جامعه از حداقل های آن محروم نماند. هدیه ای با این وزن عظیم و متقابلا با کمترین هزینه مالی و وقت حقیقتا در خور سپاس پایان ناپذیر ما است.

حضار محترم! ما هم در ادای این شکر واجب، قاصر یا مقصریم.

 

 

شورای فرهنگی شیلات گیلان

خواندن 531 دفعه

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 316 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر