مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

1548763
امروزامروز2152
دیروزدیروز2864
این هفتهاین هفته10205
این ماهاین ماه49004
کل بازدیدهاکل بازدیدها1548763
پنج شنبه, 24 مرداد 1398 ساعت 06:56

نکات قرآنی

نماز مظهری است برای هر گونه رابطه با خدا

الَّذِینَ إِنْ مَکنَّاهُمْ فِی الأَرْضِ أَقامُوا الصَّلاةَ ... این آیه بیانگر ارزش محوری نماز در جامعه است کسانی را که چون در زمین به آنان توانایی دهیم نماز را بر پا می دارند. نماز را ترویج و احیاء می کنند.

 قُلْ لِعِبادِيَ الَّذينَ آمَنُوا يُقيمُوا الصَّلاةَ ... به آن بندگان من که ایمان آوردند بگو نماز را به پا دارند پیش از آنکه روزی بیاید که در آن نه معامله ای باشد و نه دوستی...

(اگر میان همه عبادت ها اول نماز را نام می برد بدین جهت است که نماز در جای خود عبادت عمده و مهم است.)

این توصیه (نماز را به پا دارند) در تمام ادیان الهی وجود دارد و خواسته بزرگ حضرت ابراهیم (ع) است برای خود و فرزندانش و چنین دعا می کند: رَبِّ اجْعَلْني مُقيمَ الصَّلاةِ وَ مِنْ ذُرِّيَّتي . حضرت عیسی (ع) آن (سفارش خدا) را برای تمام مدت عمر و زندگی اش        می داند و وَ أَوْصانِي بِالصَّلاةِ وَ الزَّكاةِ ما دُمْتُ حَيًّا.

نتیجه : با اشاره به آیه قُلْ لِعِبادِيَ الَّذينَ آمَنُوا يُقيمُوا الصَّلاةَ ... و الَّذِینَ إِنْ مَکنَّاهُمْ فِی الأَرْضِ أَقامُوا الصَّلاةَ ... نماز مظهری است برای هر گونه رابطه با خدا؛ چرا که این رابطه در نماز از هر عمل دیگری بهتر مشخص می شود. خدا جل و جلاله به پیامبر می فرماید: به بندگان خاص من که افراد مؤمن هستند بگو برای نزدیکتر شدن به من خداوند جل و جلاله نماز را به پا دارند.

 

شورای اقامه نماز شیلات گیلان

خواندن 361 دفعه

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 261 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر