مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

2549361
امروزامروز2102
دیروزدیروز3542
این هفتهاین هفته13172
این ماهاین ماه78531
کل بازدیدهاکل بازدیدها2549361

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

شیلات

شیلات

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:
باتوجه به اهمیت فعالیت و اشتغال بالغ بر 950 نقر صیاد در 11 شرکت تعاونی پره رودسربعنوان یکی از قطب‌های اصلی صیدماهیان استخوانی شیلات گیلان بازدید میدانی با حضور امام جمعه محترم وهیات همراه...ریاست اداره شیلات و کارشناسان از وضعیت صیادی پره ها صورت پذیرفت و از نزدیک درجریان فعالیت صیادان ..وضعیت معیشتی آنها و هزینه های تعاونی... میزان صید و دفعات روزانه پره کشی و خدمات مطلوب شیلات قرار گرفتند. در این بازدید امام جمعه محترم ضمن ابراز خداقوت به صیادان زحمتکش  فصل صید پر برکتی را برای صیادان منطقه آرزو نموده و رعایت استانداردهای صید را برای استمرار صیادی در دریا با اهمیت بالا عنوان نمودند. متوسط صید سالیانه ماهیان استخوانی در 45 کیلومتر نوار ساحلی رودسرتوسط پره ها 400 تن انواع گونه های تجاری برآورد می شود.

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:

در راستای بهره مندی از خدمات آموزشی مراکز آموزشی فنی وحرفه ای به منظور برگزاری دوره های آموزشی مصوب کارگاهی و کاربردی نشست مشترکی با حضور عرقانیان رئیس مرکز آموزشی فنی و حرفه ای شهرستان لنگرود و هیات همراه در محل اداره شیلات شهرستان لنگرود با حضور رئیس اداره شیلات انجام پذیرفت .

در این نشست طرفین بر همکاری فی مابین در راستای بهره مندی جامعه صیادی از تکنولوژی در امور صیدوصیادی تاکید نمودند.

روابط عمومی شیلات گیلان:

در راستای مقابله با صید غیر مجاز و پاکسازی سواحل استان با برنامه ریزی هدفمند و با بکار گیری ظرفیت های موجود واحد عملیاتی شرق یگان حفاظت منابع شیلات اقدام به این عملیات در محدوده آبهای شرق استان (محدوده چاف و چمخاله ) نمودند که در نتیجه این عملیات موفق به کشف و جمع آوری آلات و ادوات صید غیر مجاز بشرح ذیل شدند:

الف)توقیف یک فروند قایق موتوری 85 قوه اسب بخار

ب) دستگیری دو نفر متهم

پ)جمع آوری یک دستگاه پره 200متری

ج) جمع آوری 15 قطعه ماهی استخوانی بوزن 3 کیلو 500گرم

گفتنی است متهمین پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل شعبه دادیاری چمخاله گردیدند.

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:
در این برنامه علاوه بر بازدیدمیدانی از مرکز ، نشست مشترکی با حضور مسولین استانی و شهرستانی انستیتو و اداره شیلات شهرستان  انجام پذیرفت . ازجمله موارد مطروحه تواناییهای موجود شهرستان رودسر در زمینه پژوهش و تحقیقات علمی و نیز پتانسیلهای پرورش گونه بومی ارزشمند ماهیان خاویاری بعنوان یکی از قطب‌های اصلی تولید ماهیان خاویاری استان معرفی شده و با ذکر برخی موانع هماهنگی‌های لازم برای رفع انها و توسعه بیش از پیش ظرفیتهای رودسر صورت پذیرفت .
لازم بذکر است توسعه پرورش ماهیان خاویاری در رودسر بموازات سایر حوزه ها از روند رو به رشد و مناسبی برخوردار بوده وطی سالهای 97 و 98 بالغ بر دو تن خاویار پرورشی در مزارع  رودسراستحصال شده که به لحاظ ماهیت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی با اثرات توسعه پایدارو تولیدگوشت و خاویار  بعنوان یک محصول و برند ملی مورد توجه مسوولین شهرستانی واستانی واقع شده است .

 

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:

نظر به روند کاهش صید شرکتهای تعاونی صیادی پره و کاهش درآمد آنها درطی سالهای اخیر موضوع درآمد زایی صیادان پره با همکاری چهار اداره کل در طرح چندمنظوره نمودن فعالیت تعاونیهای صیادی پره  بصورت جدی مورد پیگیری قرار گرفت. ازآنجائیکه جایگاه های صید پره در طول سال به مدت 6 ماه ( فصل بهار و تابستان ) تعطیل بوده واین جایگاهها دارای پتا نسیلهای مناسب جهت مهمانپذیر ی و گردشگری هستند و میتوان  از امکانات موجود در جهت افزایش در آمد جانبی صیادان استفاده نمود ، لذا با تشکیل کار گروهی متشکل از ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ،شیلات ، میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و منابع طبیعی و آبخیز داری استان گیلان موضوع در قالب طرح مذکور از ابتداری سال 1398 مورد پیکیری قرار گرفت .پس از مکاتبات متعدد و بازدید های میدانی از بین متقاضیان تعاونیهای صیادی تعداد 6 تعاونی بعنوان پایلوت مورد تائید قرار گرفت و مقدمات کار آنها در کار گروه مورد پیگیری قرار گرفت که بعد از رفع موانع و مشکلات قانونی  پره شهدای کریم بخش بندر انزلی بعد از دریافت استعلا مهای مربوطه موفق به دریافت اولین مجوز خانه مسافردر مهر ماه سال جاری گردید. این اولین اقدامی است که می تواند شرکتهای تعاونی صیادی پره را وادار به حفظ اشتغال موجود نماید.

 

 

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:

مهندس عظیم مدبری مدیر کل شیلات استان گیلان و هیات همراه از فعالیت شرکت های تعاونی صیادی پره قلم گوده - شمال- کشاورز بازدید نمودند.

در این دیدار چهره به چهره انجام شده مدیران تعاونی ها ی صیادی مشکلات خود را مطرح  و سپس دستورات لازم توسط مدیر کل شیلات گیلان جهت رفع مشکلات مورد اشاره داده شد.

 

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان :

نهمین  جلسه کمیته ساختار و فناوری های مدیریت در سال جاری با حضور معاونین و سایر اعضا در مکان سالن جلسات شیلات گیلان برگزار گردید.
در این جلسه طرح مقدمات همکاری فی مابین دانشگاه آزاد لاهیجان و اداره کل شیلات گیلان با دعوت از نماینده معاونت آموزشی و پژوهشی  واحد مذکور و ارائه توضیحاتی از سوی ایشان مورد بررسی و تبادل نظر از سوی اعضا قرار گرفت .سپس هر کدام از اعضا به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود به سایر پیشنهادات واصله از حوزه حقیقی و حقوقی پرداخته و در این زمینه تعدادی از پیشنهادات مورد تصویب قرار گرفت.