مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

2370711
امروزامروز2028
دیروزدیروز2602
این هفتهاین هفته2499
این ماهاین ماه26079
کل بازدیدهاکل بازدیدها2370711

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

شیلات

شیلات

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:

نشست بررسی پروژه پژوهشی اثرات عوامل ریستی و غیر زیستی بر تغییرات ذخایر و جمعیت ماهیان سفید و کفال ماهیان دریای خزر از محل یک درصد اعتبارات پژوهشی اداره کل شیلات گیلان با حضور مدیر کل شیلات استان –معاون پژوهشی و رئیس گروه پزوهشی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان – رئیس پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور و تنی چند از اساتید مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی در محل اداره کل شیلات گیلان برگزار گردید .

در این جلسه آخرین اقدامات انجام شده در خضوص بررسی خصوصیات ژنتیکی و مورفولوژی، تعیین وضعیت فراوانی بچه ماهیان و بالغین با بررسی نسبت جنسی و رشد و هم آوری و رژیم غذایی و شاخص های رشد و تغذیه ، تعیین تنوع زیستی و فراوانی پلانگتونی و ارزیابی میزان ذی توده و قابل برداشت گونه های ماهی سفید وکفال ماهیان دریای خزر در حوزه گیلان با هدف مشخص شدن علل و عوامل نوسانات صید مطرح و در ادامه راهکارهای مناسب برای حفظ ذخایر و استمرار صید با هدف افزایش سطح درآمد جامعه بهره بردار و حفظ اشتغالهای ایجاد شده از سوی مجری پروژه (پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور)ارائه گردید و در ادامه پس از استماع نقطه نظرات هر یک ار اعضاء در این جلسه  مقرر گردید از سوی مجری پروژه نسبت به لحاظ نمودن دیدگاههای پیشنهادی اعضاء در تدوین و تنظیم گزارش نهایی پروژه متعاقبا" اقدام بایسته صورت گیرد.

یکشنبه, 19 مرداد 1399 ساعت 07:36

عاشقی شیوه مردان بلاکش می باشد

ای حسین ! درود و سلام خدا بر تو باد. هیچ کس مثل شما ثابت نکرد اختیار و آزادی چه جلوه ای دارد.

فرمود: هر کس می خواهد جانش را آماده دیدار خدا کند و مثل ما اشتیاق دیدار خدا را دارد با ما بیاید. من صبحگاهان حرکت خواهم کرد.

شب عاشورا هم به یاران خود صریح فرمود: هوا تاریک شده است از تاریکی استفاده کنید از اینجا بروید. من بیعت را از شما برداشتم از این دشت و صحرا بروید. هیچ کس را اجبار نفرمود. آنها گفتند ما حق و حقیقت را در چهره تو     می بینیم. کجا برویم؟

یا ابا عبدالله! حتی اگر دنیا و زندگانی آن ابدیت داشت و مرگ نبود تو را رها نمی کردیم. ما در نگاه تو شکوه و عظمتی می بینیم که نمی توانیم تو را رها کنیم. کجا برویم؟ ما حق و حقیقت را می بینیم.

در شب عاشورا به بشیر حضرمی خبر دادند پسرت در سر مرز به دست کفار اسیر شده است. گفت: آن را به حساب خدا می گذارم. حسین را بگذارم کجا بروم؟ من الان تحت جاذبه این مرد قرار دارم.امام سخن او را شنید و فرمود: من بیعت را از تو برداشتم. آزادی، برو پسرت را آزاد کن. گفت: خدا تو را رحمت کند. درندگان بیایان مرا زنده زنده بدرند اگر تو را رها کنم.

 

زهیر گفت: سوگند به خدا دوست دارم کشته شوم سپس زنده شوم دوباره کشته شوم تا هزار بار تا به وسیله من از کشته شدن تو جلوگیری شود. خداوند زندگی بعد از تو را زشت کند.

وقتی امام به یارانش فرمود هر کس می خواهد برود آزاد است، هلال بن نافع به امام حسین (ع) عرض کرد آقا کجا برویم و دنبال کدام زندگی برویم. فسّر بِنا یا بن رسول الله پسر پیغمبر دست ما را بگیر و ببر. شرق عالَم یا غرب عالَم می خواهی ببر. به خدا ما خسته نمی شویم.

یا ابا عبدالله!

شب تاریک وبیم موج و گردابی چنین هایل( ترسناک)

                               کجـا داننـد حالِ ما سبکبـاران ساحـل ها

                                                                              ( حافظ)

مأخذ:          

 برگرفته از کتاب امام حسین (ع) ، علامه جعفری (ره)

امور فرهنگی شیلات گیلان

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:

جلسه کارگروه پیشگیری و مقابله با کرونا در شیلات گیلان با حضور مدیر کل شیلات و اعضاء کار گروه در محل سالن کنفرانس شیلات برگزار گردید . در ابتدا مهندس مدبری مدیر کل شیلات گیلان در خصوص اقدامات اداره کل شیلات گیلان در راستای کنترل و پیشگیری از شیوع کرونا گفت: در پی دستورالعمل های ابلاغی کار گروه پدافند زیستی و هم چنین بخشنامه های استانداری و دانشگاه علوم پزشکی گیلان این اداره کل با اقدامات پیشگیرانه وجلوگیری از شیوع مجدد ویروس کرونا و سلامتی کارکنان و مخاطبین برون سازمانی با قید فوریت نسبت به عملیاتی نمودن توصیه های پزشکی و ادارای در زمینه مهار ویروس کرونا از جمله ضدعفونی نمودن ساختمان اداره کل – توزیع ماسک بین کارکنان و الزام به زدن آن – حذف کنترل ورود وخروج به روش دستی –عدم پذیرش ارباب رجوع تا حد امکان و پاسخ گویی به ارباب رجوع به صورت سیستمی از طریق شهرستانها – ارسال توصیه های بهداشتی به صورت موشن گرافی برای کلیه پرسنل از طریق اتوماسیون اداری و سایر موارد پیشگیرانه اهتمام ورزیده و کماکان این روند ادامه خواهد داشت .

سپس هر کدام از اعضاء حاضر در جلسه به بیان پیشنهادات و نظرات خود در زمینه کیفی نمودن اقدامات بازدارنده در جهت شیوع مجدد ویروس منحوس کرونا پرداخته و نشست مذکور با مصوباتی به پایان رسید.