مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

2114932
امروزامروز182
دیروزدیروز1776
این هفتهاین هفته2382
این ماهاین ماه13462
کل بازدیدهاکل بازدیدها2114932
شیلات

شیلات

یکشنبه, 17 فروردين 1399 ساعت 04:30

اهمیت نماز در قرآن کریم

فریضه نماز به قدری اهمیت دارد که آیات و روایات بی شماری در کتب معروف اسلام درباره اهمیت آن وارده شده است و قرآن با صراحت ترک این فریضه را از اسباب سقوط و محروم شدن از نعمت های جهان آخرت می داند.

گروهی از بهشتیان در ارتباطی که از جایگاه خود با مجرمان در دوزخ می گیرند از آنها سئوال می کنند (مَا سَلَكَكُمْ فِی سَقَرَ ) چه چیز شما را به دوزخ فرستاد ؟ آنها در پاسخ می گویند ما از نمازگزاران نبودیم، (قالُوا لَمْ نَکُ مِنَ الْمُصَلِّينَ وَ لَمْ نَکُ نُطْعِمُ الْمِسْکينَ وَ کُنَّا نَخُوضُ مَعَ الْخائِضينَ وَ کُنَّا نُکَذِّبُ بِيَوْمِ الدِّينِ) گرچه در این آیه علاوه بر ترک نماز به سه گناه دیگر نیز اشاره شده است؛ ولی ذکر ترک نماز به عنوان اولین گناه به خوبی نشان می دهد که تا چه حد ترک نماز خطرناک است.

طبق روایات معروف نخستین چیزی که از نامه اعمال به آن نگاه می شود نماز است. اگر در نامه اعمال، نماز وجود داشت به سایر اعمال نیک نگاه خواهد شد و الا به بقیه نگاه نمی شود؛ زیرا نماز سرچشمه زاینده ایمان و ضامن بقای آن است.

 در حدیثی از پیامبر اکرم (ص) می خوانیم که فرمود: سوگند به خدایی که قرآن را بر محمد نازل کرد.

اهل بهشت هر قدر زمان بر آنها می گذرد جمال و زیبائیشان بیشتر می شود آنگونه در دنیا با گذشت زمان، پیری و زشتی آنها افزایش می یافت. علم الیقین ص 103 – معاد گفتار فلسفی

قرآن کریم درباره بهشتیان می فرماید: هر صبح و شام روزی آنان در بهشت مقرر است (وَ لَهُمْ رِزْقُهُمْ فيها بُكْرَةً وَ عَشِيًّا) در این زمینه حدیث پُرمعنایی از رسول اکرم (ص) نقل شده که می فرماید: هدایای نخبه و جالب از سوی خداوند بزرگ در اوقاتی که در دنیا نماز می خواندند به آنها می رسد و فرشتگان به آنها سلام و درود می فرستند.

                     این ذوق سماعِ ما مجازی نبــــود        وین وجد که حالِ ماست بازی نبود.

                     با بی خبران بگو که ای بی خردان         بیهوده سخن به این درازی نبـــود

                     سرّی که میان نظر مردان اســـت        پوشیده زچشم جمله نامردان اسـت

 

امور فرهنگی شیلات گیلان


به گزارش روابط عمو می شیلات گیلان:
مدیرکل شیلات استان گیلان وهیات همراه از اجرای تکثیر طبیعی به روش ایجاد استخرهای  ساحلی که در شرکت تعاونی صیادی پره شهدای دستک در حال انجام میباشد بازدید به عمل اوردند.
مهندس مدبری مدیر کل شیلات گیلان در این بازدید ضمن تشکر از مشارکت جامعه صیادی در اجرای تکثیر طببعی افزودند تلاش شیلات گیلان وجامعه صیادی در امر بازسازی ذخایر آبزیان، در خور تحسین بوده و افزود جامعه صیادی نقش بسیار موثری در زمینه تکثیر طبیعی به روش ایجاد استخرهای ساحلی در کنار شرکت تعاونی پره همگام با مراکز بازسازی ذخایر ایفا می نمایند.
وی اظهار امیدواری کرد درآینده نه چندان دور شاهد افزایش صید با تشریک مساعی جامعه صیادی وشیلات به سبب شناخت از اهمیت تکثیر طبیعی باشیم.


به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:
 پروژه تکثیر طبیعی ماهیان استخوانی در چهار رودخانه استان گیلان(حویق ،لمیر،کریم محله پشته وخاله سرا ) توسط اداره کل شیلات گیلان باموفقیت در حال اجرا می باشد.این پروژه با مشارکت جامعه صیادی،شوراهای روستایی،فرمانداری وبخشداری محترم شهرستان تالش در راستای اهداف بازسازی ذخایر بارزش ماهیان دریای خزر درحال اجرا می باشد.امید است در راستای دستیابی به اهداف راهبردی سازمان شیلات ایران هرساله گامهای بزرگتری برداشته شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:

درراستای حفظ وبازسازی ذخایر بارزش دریای خزر پروژه تکثیر طبیعی ماهی سفید در استخر های ساحلی در سال جاری توسط اداره کل شیلات گیلان بامشارکت جامعه صیادان اجرایی شد.این پروژه در ده شرکت تعاونی صیادی پره مستقر درسواحل دریای خزر احداث وتوسط صیادان  آبگیری وماهیدارگردید.امید است پس  ازمدت حدود سه ماه ماهیان مولد بعد از تخم ریزی وتکثیر طبیعی باتولید بچه ماهیان انبوه در باز سازی و پویایی دریای خزرکمک شایانی انجام گیرد.

 

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:
مدیرکل شیلات گیلان و هیئت همراه در بازدید  از بازار ماهی  با بیان اینکه راه‌اندازی بازار الگویی شهرستان رشت نقش مهمی در اقتصاد و آبزی پروری استان دارد گفت اجرای چنین طرحی در گیلان نشان از غنای تاریخی حوزه شیلات دارد .

وی در ادامه اذعان داشت: بازار الگویی شهرستان رشت ظرفیت مناسبی برای گردشگری و اشتغال زایی داشته و در این راستا حمایت همه جانبه مسئولین، ارتقاء کسب و کار در عرصه آبزی پروری و صادرات محصولات آبزی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:

مهندس مدبری مدیرکل شیلات گیلان و هیئت همراه از شرکت گیلک دانه در شهرستان رشت بازدید به عمل آوردند. مدیرکل شیلات گیلان پس از بازدید از بخش‌های مختلف این شرکت اظهار داشت ، با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید، این شرکت که تولید خوراک طیور و آبزیان را عهده دار می باشد توانسته است با ایجاد  چرخه خلق ارزش از مرحله تولید تا مصرف شرایط و زمینه لازم را برای تولید غذا برای ماهیان گرمابی  فراهم سازد.

ایشان شرکت مزبور را یک طرح اقتصادی موفق با برخورداری از مولفه‌های  توجیهات اقتصادی و نوآوری قلمداد نموده که برای فعالیت های چند منظوره تولید در حوزه کشاورزی و شیلات بر اساس نیاز سنجی اقتصادی و دانش روز برای استان گیلان حائز اهمیت می باشد.

 

 

 

بدینوسیله توافق نامه سطح خدمات سایت شیلات استان گیلان را به اطلاع میرساند:

1. سایت شیلات استان گیلان  امکان ثبت و پیگیری درخواست ها، انتقادات، پیشنهادات و شکایات  را برای شما متقاضیان گرامی در قالب خدمات الکترونیکی فراهم نموده است.
2. در قسمت «ارتباط با ما» علاوه بر ارائه اطلاعات سازمان ، امکان ارسال پیام برای متقاضیان گرامی فراهم گردیده است .
3. به محض ثبت درخواست، سعی می گردد در کوتاهترین زمان ممکن نتیجه پیگیری درخواست مطرح شده به متقاضی در قالبهای ایمیل ، پیامک و در صورت نیاز تماس ارائه گردد.
4. سایت شیلات استان گیلان بر مبنای پایداری زیر ساخت های ارتباطی بصورت تمام وقت در دسترس متقاضیان گرامی بوده و در صورت بروز هرگونه اشکال و نقص فنی،
به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد گردید.
5. زمان از دسترس خارج شدن سایت شیلات استان گیلان از قبل اطلاع رسانی خواهد شد.
6.  تمامي تغييرات و بروز رساني هاي سایت شیلات استان گیلان بدون از دسترس خارج شدن خواهد بود ولی درصورت نیاز از قبل اطلاع رسانی خواهد شد.
 
صفحه1 از32

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 275 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر