مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

3837568
امروزامروز3200
دیروزدیروز3546
این هفتهاین هفته411
این ماهاین ماه94238
کل بازدیدهاکل بازدیدها3837568

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

شیلات

شیلات


   به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان             

سرهنگ کیوان عاشوری فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان گیلان با حضور در ستاد فرماندهی مرزبانی استان ضمن تبریک انتصاب جناب سرهنگ اصغر بازگیر به عنوان فرمانده مرزبانی استان ، با اشاره به اقدامات و تعاملات گذشته ، آمادگی یگان را برای ارتقاء همکاری ها و هم افزائی در پیشبرد اهداف  سازمانی اعلام و بر استفاده از توانمندیها و ظرفیت های دو طرف در برقراری نظم و امنیت در دریا ،  پشتیبانی اطلاعاتی و عملیاتی از یکدیگر و انجام عملیات مشترک در راستای مقابله با قاچاق در دریا ، صید غیرمجاز و توقیف شناورهای فاقد هویت تأکید و برای ایشان در مسئولیت جدید آرزوی توفیق و موفقیت نمود.

                                                                                                                                                      

سرهنگ اصغر بازگیر فرمانده مرزبانی استان گیلان نیز در این  دیدار  همکاری و تعامل سازنده مرزبانی و یگان را از نقاط قوت عملکرد  دو رده عنوان نمود و تعمیق این نوع روابط را  زمینه ساز تقویت امنیت در مرزهای آبی و توفیق در مأموریت های سازمانی دانسته و بر تداوم این تعاملات تأکید نمود .  

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، مراسم باشکوهی در روز چهارشنبه، سوم آذرماه  بعد از نماز ظهر و عصر اجتماع باشکوهی با حضور مدیرکل شیلات گیلان، معاونین ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و با حضور فرماندهان سپاه و بسیجیان اداره کل و ادارات شهرستان بندر انزلی در نمازخانه شهید بهشتی اداره کل شیلات گیلان برگزار شد.

در این مراسم مداحان اهل بیت ضمن اجرای اشعار حماسی به بیان نقش بسیجیان در سالهای دفاع مقدس پرداختند .

و درپایان این مراسم به رسم یادبود از خانواده های شهدای کارگر شیلات گیلان تقدیر بعمل آمد.

چهارشنبه, 03 آذر 1400 ساعت 09:48

عملیات مشترک دریایی

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان

در راستای جلوگیری از صید غیر مجاز و پاکسازی آبهای ساحلی استان گیلان ،  واحد عملیات ویژه فرماندهی یگان حفاظت منابع آبزیان طی دو مرحله عملیات مشترک دریایی با واحدهای  ناو گروه شناوری دریابانی انزلی و با استفاده از 4 فروند قایق موتوری گلف 400 قوه اسب بخار  برای پاکسازی آبهای غربی استان اعزام که در حین انجام ماموریت در مناطق کوچک محله کپورچال و گیتگاسراسالم موفق به توقیف  3 فروند شناور صیادی غیرمجاز  85 قوه اسب بخار و کشف  آلات و ادوات صید  به شرح ذیل شدند.

 1- قایق موتوری 85 قوه اسب: 3 فروند

2- دام فلسدار: 245 رشته به ارزش 196/000/000ریال

3- جی پی اس(نقطه یاب): 2 دستگاه به ارزش 6/000/000 ریال

4-  ماهی استخوانی تحویلی: 39 قطعه

لازم به ذکر است ارزش اقلام مکشوفه 202/000/000 ریال می باشد.

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان

در مورخ 1400/09/01 و با هدف آشنایی با فعالیتهای مرکز بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری شهید دکتر بهشتی بازدیدی از سوی آقای دکتر احمدی نماینده محترم مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی و حاج آقا محمدی امام جمعه محترم بخش سنگر به همراه رئیس و معاونین جهاد کشاورزی شهرستان رشت و بخش سنگر و رئیس شیلات شهرستان رشت از مرکز شهید دکتر بهشتی صورت پذیرفت . در ابتدای این بازدید توضیحاتی در خصوص تاریخچه و نحوه فعالیت مجموعه توسط رئیس مرکز ارائه و پس از تشریح نقاط قوت و همچنین مشکلات موجود موارد به سمع و نظر حاضرین در جلسه رسید . در ادامه نیز مواردی در رابطه با چگونگی تأمین نیروی انسانی و اعتبارات توسط نماینده محترم ارائه که مقرر گردید تا با اتخاذ تدابیری در جهت رفع مشکلات موجود اقداماتی صورت پذیرد . سرانجام جلسه با صلوات حاضرین در ساعت 10/30 صبح به پایان رسید .

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان

اولین جلسه کارگروه حوادث غیر مترقبه روز دوشنبه مورخ 1400/9/1 رأس ساعت 9 صبح  با حضور مدیر کل و معاون برنامه ریزی و منابع و  همچنین تعدادی از مسئولین بخشها در سالن جلسات اداره کل شیلات گیلان برگزار گردید.

در این جلسه هر یک از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات سازنده جهت تسهیل در امر حوادث غیر مترقبه پرداختند.