مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

3855966
امروزامروز1679
دیروزدیروز2991
این هفتهاین هفته18809
این ماهاین ماه10848
کل بازدیدهاکل بازدیدها3855966

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

پنج شنبه, 19 فروردين 1400 ساعت 03:48

هر لحظه می خواهی کاری انجام بدهی اول یک جوابی برای خدا آماده کن

خداوند سبحان ما را برای حیله گری خلق نکرده است. اگر صادق باشی ذرّات عالَم با تو صادق است. صادق نباشی اینها با تو جور دیگری برخورد می کنند.

گناه و حیله گری برای انسان چهره و قیافه دُرست می کند و این قیافه تا دَمِ قبر و قیامت با ما هست. روز قیامت برای هر حیله گری پرچم و نشانه ای است که با آن شناخته می شوید.

چنان مکن که اگر راه حس فرو بندند

تو خویشتن را یکباره کور و کر یابی

مغرور مشو باین رفیقان کایشان

یک یک در راه از تو وا می گردند

نقطه اصلی مصیبت، همان بی آیرویی در روز قیامت است. پیامبر اکرم (ص) خیلی ناراحت بود خدا فرمود: چرا ناراحتی؟ گفت می ترسم روز قیامت آبروی اُمت من پیش اُمت های دیگر برود. پیامبر اکرم (ص) حساس است که آبروی امت اسلامی پیش اُمت دیگر حفظ شود.

یک زمانی در اصفهان یک مسیحی طلا و جواهر بسیار مهمی گم می کند. یک کارگری پیدا میکند پیش حاکم می آورد و می گوید که من این را پیدا کرده ام. این مسیحی را می آورند آن وقت می گویند که این آقا مسلمان پیدا کرده است و برای شما حفظ کرده است. این هم جواهرات شما ... حاکم اصفهان آدم زرنگی بوده است به این مرد که از نظر مالی فقیر بود گفت با چه نیتی این جواهرات را آوردی گفت فقط یک نیت کردم گفتم خدایا اگر روز قیامت حضرت عیسی (ع) بیاید به پیغمبر ما بگوید اُمت تو مالِ امت من را دزدیده است من چه جوابی دارم به پیامبر اکرم (ص) بدهم من باید آبروی پیامبر خودمان را حفظ کنم.

در بیابان فنا گم شدن آخر تا کی

ره بپرسیم مگر پی به مهمات بریم

این دنیا مدرسه و کارگاهی است که خداوند در پس مقصودی برای ما به وجود آورده است تا در این مدرسه درس بخوانیم. آیا درس را خوانده ایم؟ مبادا      بی سواد از عالَم برویم. حافظ به زیبایی سروده است:

عاشق شو اَر نه روزی کار جهان سرآید

ناخوانده نقش مقصود از کارگاه هستی

از تو خواهند پرسید که آن درس مقصود که در دنیا بود و خداوند قصد کرده بود آن را بخوانید. چه مقدار آن را را خواندید؟ قدر زمان و وقت را بدانید.

قدر وقت اَر نشناسد دل و کاری نکند

بس خجالت که از حاصل اوقات بریم

دربیابان فنا گم شدن آخر تا کی

ره بپرسیم مگر پی به مهمات بریم

 

امور فرهنگی شیلات گیلان

خواندن 4216 دفعه

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 98 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر

  • آخرین بروزرسانی: شنبه 04 سبتامبر 2021.