مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

2252754
امروزامروز734
دیروزدیروز1976
این هفتهاین هفته4756
این ماهاین ماه4472
کل بازدیدهاکل بازدیدها2252754

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

پنج شنبه, 11 ارديبهشت 1399 ساعت 03:36

جهش تولید در پرورش خاویار آستارا رمز تصاحب بازارهای جهانی


به گزارش روابط عمو می شیلات گیلان:

 رئیس اداره شیلات بندر مرزی آستارا گفت: جهش تولید در پرورش ماهیان خاویاری آستارا، رمز تصاحب بازارهای جهانی و معرفی برند خاویار شهرستان است. صادق خاصی پور در جریان بازدید از مزرعه پرورش ماهیان خاویاری بندر آستارا،  اظهار داشت: این مزرعه نخستین مرکز پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان است که ظرفیت تولید ۵۰ تن گوشت ماهیان خاویاری و یک و نیم تن خاویار را در سال دارد.


وی با بیان اینکه مزرعه فوق در سال ۱۳۸۸ تأسیس شد، ادامه داد: در روند مراحل تولید، ماهیان خاویاری این مزرعه هم اکنون ۱۱ ساله و ۷۵ کیلوگرم وزن دارند. وی با بیان اینکه گونه های مختلف تاس ماهیان در این مزرعه پرورش داده می شوند، افزود: هم اکنون فیل ماهی، قره برون، اوزون برون، چالباش، سیبری و شیپ در این مزرعه استحصال و به بازار مصرف داخلی و خارجی ارسال شده است.خاصی پور در بخش دیگر سخنان خود تعداد مزارع پرورش ماهیان خاویاری در روستای قره سو، از توابع بخش لوندویل در شهرستان را سه مزرعه عنوان کرد و توضیح داد: پس از استحصال اولین خاویار از نوع "فیل ماهی" در سال ۱۳۹۵، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۸، برای نخستین بار ۳ کیلوگرم خاویار از نوع «استرلیاد» هم در آستارا استحصال شد و روند تولید گونه ها همچنان در حال افزایش است.
وی اضافه کرد: آستارا از شهرستان های پیشگام در عرصه پرورش ماهیان سردآبی و گرمابی کشور است و با نگاه ویژه به مقوله "تولید" و سرمایه گذاری در احداث مزارع پرورش ماهیان خاویاری و توجه ویژه در کیفیت، دارای برند در سطح استان گیلان است.