آمار بازدیدکنندگان

2248905
امروزامروز623
دیروزدیروز1865
این هفتهاین هفته907
این ماهاین ماه623
کل بازدیدهاکل بازدیدها2248905

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

پنج شنبه, 21 شهریور 1398 ساعت 03:53

دیدارمعاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران با استاندار گبلان

به گزارش روابط عمومی شیلات گیلان:
دکتر نبی الله خون میرزایی معاون وزیر ورییس سازمان شیلات ایران در سفر به استان گیلان با دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان دیدار وگفتکو کرد.
دکتر خون میرزایی  در این دبداراظهار داشت با توجه به سابقه وقدمت شیلات که با فرهنگ مردم این سامان عجین شده است  وبا وجود سرمایه های انسانی در بخش اجرا وتحقیقات وهمچنین بهره برداران حوزه شیلاتی شیلات استان  را در زمینه های متعددی برجسته نموده است که با تکیه بران میتوان اشتغال پایدار  - تولید - و زمینه صادرات وارز اوری را به جامعه عرضه نماییم .


معاون وزیر ورییس سازمان شیلات ایران شمال کشور را خاستگاه ماهیان خاویاری عنوان نموده وافزودند در ۲۲ استان کشور تعداد ۱۳۰  مزرعه پرورش ماهیان خا ویا ری مشغول فعا لیت بوده که استانهای گیلان ومازندران دراین راستا قطب اصلی تولید خاویار در کشور محسوب میشوند.
ایشان با بیان اینکه دغدغه شیلات در حفظ واَشتغال پایدار در حوزه جامعه صیادی مرتفع نشده است افزود میبایست با ترویج صید مسولانه وفرهنگ سازی از روشهای مخرب فعالیت صید وصید قاچاق جلوگیری نماییم  که این امر با همکاری جامعه صیادی امکان پذیر بوده واین موضوع تا حدودی فشار بر منابع دریا را کاهش میدهد.
وی خاطر نشان کرد رویکرد شیلات در استان در زمینه پرورش ماهی در قفس وحضور سرمایه گذاران پیشرو در این عرصه بستر ساز توسعه ابزی پروری واشتغال وتکمیل کننده فرایند مختلف تولید وزنجیره پتانسیل های شیلاتی خواهد بود.


در ادامه استاندار گیلان با اشاره به اختصاص ۲۵ میلیارد تومان برای حمابت از سرمابه گذاری ‌در بخش پرورش ماهی در قفس گفت ۰ بر اساس  برنامه ششم توسعه سهمی خوبی را برای گیلان در زمینه اشتغال ابزی پروری دیده شده است به طوری که تا پایان برنامه ۰ تولید ۲۰۰هزار تن انواع  ماهی در قفس پیش بینی شده است که سهم استان بیش از ۸۰ هزار تن است.
دکتر زارع تصریح نمود یکی ار مهمترین اقدامات وبر نامه ربزی های خوب دولت تدببر وامبد در عرصه شیلات افزایش وتقویت سهم ابزی پروری وکاهش فشار بر روی دریا وافزایش در امد صیادان است
استاندار گیلان با بیان این که میتوان ار ظرفیت خوب اببندانها  واب شیرین در ابزی پروری استفاده کرد عنوان داشت در استان گیلان ۹ هزار هکتار اببندان وجود دارد وبا توجه به محدودبت اراًضی بیش از ۳ هزار هکتار ان ظرفیت ابزی پروری دارد که مبتوان از این ظرفیت با رویکرد تولید واشتغال استفاده بیشتری کرد.دراین دبدار مهندس درویشی مدیر کل شیلات ودکتر درجانی رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان ومعاونین شیلات استان نیز حضور داشتند

بازدید 310 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 546 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر