مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

2300562
امروزامروز917
دیروزدیروز1029
این هفتهاین هفته2634
این ماهاین ماه2634
کل بازدیدهاکل بازدیدها2300562

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

شنبه, 26 مرداد 1398 ساعت 03:31

تجلیل از آزادگان شاغل در شیلات گیلان

به گزارش روابط عمومی شیلات استان گیلان:

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در مراسم تجلیل از آزادگان سرافراز شیلات گیلان در آستانه سالروز بازگشت رزمندگان جاوید دفاع مقدس به میهن اسلامی، ضمن تبریک ایام اظهار کرد: ایام غدیر در تاریخ اسلام خصوصا تشیع با توجه به آیات مربوطه[آیه ابلاغ و اکمال دین] بسیار مهم و موثر است که نشان می دهد مسئله ولایت، غدیر و مسئله امامت امیرالمومنین و ائمه معصومین(علیم السلام) یک اصل بنیادین، اثر گذار و هدایت بخش در معارف دینی ما است.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه غدیر و تفکر غدیر اندیشه آزادی بخش برای همه ی انسان ها است، عنوان کرد: نقطه هدف نهایی تمام دستورات شرع مقدس، تعالی و قرب انسان به خداوند متعال است و این مهم زمانی حاصل می شود که انسان از همه تعلقات خودش بگذرد و هیچ تعلقی نداشته باشد؛ نه زنجیرهای نفسانی و مادی دست و پای روح او را بسته باشد و نه زنجیر های طواغیت اورا از ادامه مسیر و حرکتش به سوی تعالی باز بدارد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند ماموریت همه انبیاء دو بخش «ان اعبدوا االله واجتنبوا الطاغوت» دارد؛ قهرا با تامین یک بخش و عدم تامین بخش دوم نتیجه حاصل نمی شود و اگر ملتی اسیر طاغوت باشد رشد حقیقی برایش حاصل نمی شود.

ایشان  خاطر نشان کرد: اساسا جهاد در معارف دینی به همین جهت از منزلت بالایی برخوردار است چون وظیفه مهم و مستمر است، چه جهاد با نفس چه جهاد با طاغوت، جهاد با طاغوت درون یا مبارزه با طاغوت بیرون؛ از ویژگی مهم غدیر این است، هم جعل و هم تشریعش و هم دفاع، تبلیغ و گرامیداشت آن در همه ی ابعاد لازم و مورد توجه است؛ ملت ها زمانی می توانند از ظلم طواغیت نجات پیدا کرده و آزاد شوند که زیر پرچم ولایت و امامت حق قرار بگیرند.

امام جمعه بندرانزلی خاطر نشان کرد: در دنیا هر کسی، هر جایی دستش برسد به ظلمی مشغول است یا ظلم به مسلمانان یا غیر مسلمانان؛ طاغوت کارش همین است، نیامده انسان ها را رشد و ارتقاء دهد بلکه به دنبال منافع خودش است که جز با ظلم به مستضعفین حاصل نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین افزود: اهمیت ویژه غدیر در این است که حرکت انبیاء الهی و مسیر رسالت نبی اکرم(صلی الله) را به اکمال می رساند؛ مسئله ولایت بسیار مهم می باشد و همه وظیفه داریم این اصل مهم دینی را برای خود و خانواده و اجتماع تلاش و با اهتمام به تبلیغ و ترویج آن بپردازیم.

ایشان با تاکید بر اینکه انسان مومن هیچگاه در زندگی اش از جهاد و مبارزه فارغ نیست، تصریح کرد: انسان مومن دو چیز مهم دارد؛ باور و اعتقادش و جهاد در راه اعتقاد، لذا اسلام انسان معتقدِ قاعد را تشویق و ترویج نمی کند، بلکه انسان معتقد قائم می خواهد؛ جهاد همیشه در زندگی انسان مومن و مسلمان بوده، اما در هر زمانی شیوه، مصداق و موضوع خودش را دارد.

امام جمعه بندرانزلی افزود: این جهاد یک روح و حقیقت می خواهد تا انسان ها را در این مسیر سخت مبارزه و جهاد بتواند پیش ببرد، جهاد در هر زمینه ای[نفس، شیاطین بیرونی و درونی، در میدان نبرد نظامی، فرهنگی و اقتصادی و سیاسی] سختی و رنج خاص خودش را دارد؛ در برابر این سختی ها و مشکلاتی که در مسیر جهاد به انسان می رسد اعتقاد به امامت و ولایت است که سبب می شود انسان دچار سستی و انفعال نشود و به حرکت در بیاید و پیش برود.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تاکید کرد: امروز آزادگانی که در جمع ما هستند با تمام وجود خود این را در اسارت گاه های دشمن لمس کرده اند[شکنجه ها ، سختی ها ، درد کشیدن ها و رنج کشیدن ها و… که عادی و قابل تحملی نیست؛ در مسیر اسارت چیزی که سبب می شود این مشقت ها را تحمل کنند همین ایمان به امامت و ولایت می باشد که از آنها درس و الگو گرفته می شود.

ایشان ادامه داد: آزادگان عزیز مهم ترین آرزویشان آرزو هایشان در اسارت گاه ها این بود که بتوانند امامشان را ببینند و عشق و علاقه ای وصف ناپذیر داشتند، آنچه آنها را در این جهاد، پایدار نگه میداشت همین اعتقاد و باور نسبت به ولایت است که توانسته در طول تاریخ، تشیع را حفظ کند و پیش ببرد و الا دشمنان تاکنون پرونده اسلام و مسلمانان را بسته بودند.

امام جمعه بندرانزلی افزود: امروز میبینید که علی رغم همه بیداری هایی که در امت اسلامی ایجاد شده دشمنان کار خودشان را می کنند تا توسط آل سعود و آل خلیفه و سایر مرتجعین پرونده اسلام را بپیچند و به صهونیست ها بدهند؛ سالیان متمادی این موضوع کار کرده اند اما این اصل ولایت و تفکر غدیر بود که نگذاشت دشمنان تاکنون به اهدافشان برسند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین بیان کرد: امام(ره) هوشمندانه اسلام را به آمریکایی و ناب محمدی تقسیم کردند، اسلام ناب اسلام ولایی، اسلام جهاد و مبارزه و تعالی بخش است در مقابل اسلام آمریکایی؛ آنهایی که می خواهند جامعه ما را به سمت اسلام آمریکایی و سازش با دشمنان و بیگانگان ببرند، از مسئله ولایت هراس و نگرانی دارند چون حاکمیت ولی مهم و در پویایی جامعه موثر است؛ آنچه انقلاب اسلامی را هدایت و بر رژیم طاغوت، دفاع مقدس و توطئه های مختلف پیروز کرد نفس گرم امام و هدایت های او بود و اکنون نیز راهبری و سکانداری رهبری معظم انقلاب است.

ایشان تصریح کرد: آنچه تا به امروز توانسته کشور ما و نظام ما را در برابر همه توطئه ها پیروز و یک حرکت عظیم طوفنده ای را در جهان اسلام بوجود آورد و خط مقاومت را ایجاد کند، حاکمیت امامت و ولایت در جامعه است.

امام جمعه بندرانزلی خاطر نشان کرد: تحمل سختی ها و مشقت های شما آزادگان عزیز و خانوده هایتان همه در پرتو ولایت قابل تسکین بود؛ اینکه پس از آنهمه شکنجه و اسارت گفتید ما به امام و اسلام وفاداریم، این حقیقت انقلاب اسلامی و برگرفته از غدیر است، که باید حفظ شود.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تاکید کرد: مسئولیت شما حال حاضر که جامعه ما در شرایط ویژه ای قرار دارد، بسیار سنگین است؛ عمل به دو وظیفه مهم که در این سوره مبارکه «وَالْعَصْرِ إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ» بیان شده است، یعنی «تواصی به حق» و «تواصی به صبر» امروز در شما آزادگان عزیز برجستگی ویژه دارد.

ایشان تاکید کرد: دعوت شما از مردم به این دو تواصی تاثیر گذاری بیشتری دارد و نتیجه بخش تر خواهد بود زیرا مردم آگاهند که شما سختی ها و شکنجه ها را تحمل و صبر کرده و در راه انقلاب و ولایت ثبات قدم دارید و این درس مهمی است.

امام جمعه بندرانزلی در پایان ضمن تشکر از خانواده های آزادگان سرافراز بابت صبر، استقامت و پایداری شان، برای آن عزیزان آرزوی سلامتی، اجر مستمر از سوی خداوند متعال و طول عمر با برکتِ موثر همراه عافیت داشتند.

 

 

 

خواندن 285 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 36 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر