مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

2300555
امروزامروز910
دیروزدیروز1029
این هفتهاین هفته2627
این ماهاین ماه2627
کل بازدیدهاکل بازدیدها2300555

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

یکشنبه, 02 تیر 1398 ساعت 03:10

دیدار مدیر کل ، معاونین و روسای ستادی شیلات با رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان

به گزارش روابط عمو می شیلات گیلان:

مدیرکل ، معاونین و روسای ستادی شیلات گیلان به مناسبت سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام راحل با رئیس سازمان جهاد کشاورزی در استان گیلان دیدار نمودند .

در این دیدار مهندس علی درجانی ضمن گرامیداشت سالگرد تشکیل جهاد سازندگی گفت : شیلات مهمترین حوزه در امنیت غذایی کشور و استان می باشد و توجه به این بخش در استان نقش به سزایی در اشتغال و تولید دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: امروزه افکار عمومی منازعات اجتماعی را قبول نداشته و می باید در خدمت مردم عزیز باشیم و در این راستا با نگاه به گذشته و آینده زمینه سرمایه گذاری بیشتر در بخش کشاورزی را فراهم نمائیم .

وی با اشاره به رضایت اقناعی استاندار گیلان از مجموعه شیلات گیلان تصریح کرد : با همدلی و هم افزایی که هم اکنون در مجموعه دستگاه بزرگ جهاد کشاورزی وجود دارد امیدواریم شاهد ارتقاء برنامه های سازمانی به ویژه در حوزه شیلات بوده باشیم .

آنگاه مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به سهمیه تولید و رهاسازی حدود 270 میلیون بچه ماهی استخوانی در استانهای شمالی گفت : از این میزان سهمیه استان گیلان حدود 50 درصد است .

وی با بیان  جایگاه نخست گیلان در زمینه تولید ماهیان گرمابی در طول سالهای اخیر در کشور اظهار داشت : رهاسازی حدود 150 میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه های گیلان امکان اشتغال حدود 4 هزار نفر صیاد را فراهم می کند .ایشان با اشاره به سه مرکز مهم و استراتژیک مربوط به شیلات گیلان تاکید کرد عملیات بازسازی ذخایر توسط این مراکز منجر به ایجاد شغل پایدار و ایجاد 12 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در بخشهای آبزی پروری دریایی و صنعت دریا می شود.

مهندس صمد درویشی با اشاره به رهاسازی 2 میلیون قطعه بچه ماهی خاویاری در دریای خزر عنوان نمودند حفظ ذخایر ژنتیک به ویژه ماهیان خاویاری از برنامه های شیلات است و ایجاد مشاغل خانگی در حوزه آبزی پروری و تنوع گونه ای آبزیان را از دیگر برنامه های شیلات بوده و خواستار حوزه های مرتبط با شیلات در زمینه بهره گیری بیشتر از ظرفیت و پتانسیل های موجود در استان در زمینه آبزی پروری شدند.

خواندن 384 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر