مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

3036659
امروزامروز3027
دیروزدیروز3118
این هفتهاین هفته3570
این ماهاین ماه34889
کل بازدیدهاکل بازدیدها3036659

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

یکشنبه, 07 دی 1399 ساعت 05:04

آنتوان بارا نویسنده مسیحی و زینب کبری (س)

بارا گفت: «عنوان کتاب من بیانگر همان نقشی است که زینب (س) در کربلا داشت و فریادی که اگر بلند نمی‌کرد، نهضت از میان می‌رفت. او به واقع مکمل راه برادرش بود. اگر گفته شود که اسلام با محمد (ص) آغاز شده و استمرار علوی داشته است، حادثه عاشورا نیز با حسین (ع) شروع شده و امتدادش با زینب (س) بوده است. شاید برخی مانند ابن تیمیه حادثه عاشورا را فتنه‌ای در اسلام بدانند اما امروز که به واقعه‌ای مانند راهپیمایی اربعین نگاه می‌کنیم، می‌توانیم بفهمیم که حرف زینب (س) وقتی به خانواده‌اش در عصر عاشورا گفت که امروز این مصیبت زمینه ساز جاودانه شدن ماست، چگونه تفسیر شده است؟ »

او می افزاید: « سعی کردم در کتاب «زینب فریاد فرمند» به روی موضع‌گیری‌هایم تمرکز زیادی داشته باشم و به همین خاطر این عبارت از زینب (س) را که گفت در کربلا جز زیبایی ندیده است، در قالب فصلی مجزا به نگارش درآوردم تا بگویم چگونه چنین دیدنی ممکن می‌شود.»

زینب (س)، زنی است که از دل آتش و خونِ نینوا بیرون آمده است؛زنی در اوج صبوری و استقامت و پایداری بر سر اصولی که بر دوش کشیده است تا در قلب یک دشمنیِ خشونت بار از کوفه تا شام و از شام تا مدینه، فریاد آزادی خواهی انسان سرداده است که دست آخر حتی حسرت یک «آه» را بر دل دشمن بگذارد و بگوید: در میان این همه رنجِ ایستادگی، چیزی جز زیبایی ندیده است.

به شیرمرد دشت های شرف و انسانیت که با استقامت و پایداری در مقابل ستم های عصر ما، ایستادگی کرد

 

 

 

امور فرهنگی شیلات گیلان

خواندن 2446 دفعه

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 89 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر