مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

3397162
امروزامروز946
دیروزدیروز4782
این هفتهاین هفته30520
این ماهاین ماه87924
کل بازدیدهاکل بازدیدها3397162

سامانه معرفی کسب و کارهای مجازی گیلان

پنج شنبه, 27 شهریور 1399 ساعت 08:19

رؤیای صادقه علی اشرف والی ، نقاش هنرمند ایرانی

 

«۱۳ساله بودم که رؤیای صادقه ای را دیدم؛ در خواب با چهره نورانی مردی مواجه شدم که آنقدر برایم آشنا بود که انگار سالیان سال بود میشناسمش، آری او کسی نبود جز علی بن ابیطالب(ع). از آن زمان عزم خود را جزم کردم تا هنر نقاشی را فرا گیرم تا شاید بتوانم آنچه را که در خواب دیدم روی بوم پیاده کنم».

سال ۴۴بود که این هنرمند فقید، تصمیم میگیرد، هدف عالی خود از فراگیری هنر نقاشی را عملی کند؛ پس دست به کار خلق تابلویی میشود که ۲۱سال از عمر هنری خود را به آن اختصاص میدهد، تابلویی که با حساسیت وی مو به مو منطبق با همان چیزی که در نوجوانی آن را به خواب دیده بود اجرا شد.

سال ۶۵تابلو به نمایش درمیآورد؛ بسیاری از جمله مراجع و علمای حوزه های علمیه آن را دیدند و با توجه به مصادیق و مشاهداتی که در مورد چهره ظاهری حضرت علی(ع) در مکتوبات مذهبی وجود داشت، همگی به تصدیق آن پرداخته و به زعم ایشان این اثر، شبیه ترین نقاشی به تمثال مبارک حضرت امیر(ع) شناخته شد.

علی اشرف والی؛ در سال ۱۲۹۹ خورشیدی در روستای ولیان (ساوجبلاغ از توابع استان البرز) متولد شد. استاد پیشکسوت نقاشی ۱۱ دی سال ۱۳۸۹به دلیل کهولت سن، چشم از جهان فرو بست و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) آرام میگیرد؛ هنرمندی که رهبر معظم انقلاب به پاس هنر متعهد او، درگذشتش را تسلیت گفتند.

 

امور فرهنگی شیلات گیلان

خواندن 5699 دفعه

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 122 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر

آخرین بروزرسانی سایت

  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 28 جون 2020, 12:50:04.