مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

1014985
امروزامروز748
دیروزدیروز1381
این هفتهاین هفته3158
این ماهاین ماه14218
کل بازدیدهاکل بازدیدها1014985
شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 05:43

پناه بردن به امام رضا(ع)


مرحوم آیت الله شیخ محمد کوهستانی در اواخر عمر بسیار نگران آخرتش بود، با همه زهد و تقوا خود را دست خالی می دید. از این رو هر گاه برخی از شاگردان او از قبیل شهید هاشمی نژاد و دیگر فضلا که از مشهد به حضورشان می رسیدند، می فرمود: سلام مرا به امام رضا (ع) برسانید و بگویید شیخ محمد دارد می آید؛ ولی دست خالی است.
یکی از ارادتمندان جناب آقای حاج محمدعلی صداقتی می گوید: شبی در محضر آقا حضور داشتم چون دیدم مشغول تضرع و مناجات است عرض کردم – الحمدالله – از هر جهت موفق هستید و به عالمی می روید که با ابن دنیا قابل مقایسه نیست و با این همه زهد و تقوایی که در شما متجلی است، دیگر چه ناراحتی از رفتن یا مرگ دارید. در پاسخ فرمود: ناراحتی من از مرگ نیست و از مردن خوفی ندارم؛ لیکن از آن بیم دارم که محمد می رود ولی دست خالی است.
پناهندگی به حضرت رضا (ع)
فرزندش می گوید: در سالهای آخر عمر معظم له گاه که سخن از مرگ و سفر آخرت به میان می آمد به من می فرمود: اگر پول داری و برای شما مقدور است جنازه ام را به مشهد ببر و مرا در جوار حضرت رضا دفن کن و اگر پول نداشتی مرا در همین حیاط حسینیه نزدیک جایگاه منبر دفن کن؛ ولی در روزهای آخر حیات که هر لحظه به مرگ نزدیکتر می شد؛ فرمودند: حتماً مرا به مشهد ببرید من باید پناهنده به حضرت رضا (ع) شوم. جنازه  مرا ببرید دور ضریح مطهر طواف بدهید من پناهنده به آنحضرت شوم. آن گاه هرجا خواستید دفن نمایید.
آخرین گفتار
به مدت یک هفته تمام در حال اغما به سر برد در طول این مدت یک بار به هوش آمد – فرمود – مگر راهی غیر از راه خدا هست؟
 
امور فرهنگی شیلات گیلان

خواندن 3303 دفعه

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 27 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر