مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

701041
امروزامروز1026
دیروزدیروز1731
این هفتهاین هفته959
این ماهاین ماه29001
کل بازدیدهاکل بازدیدها701041
شنبه, 22 مهر 1396 ساعت 09:26

دلایل ساده ولی جالب برای اثبات خدا

استاد انصاریان با بیان اینکه هیچ کسی تا به امروز دلیل نیاورده بر اینکه عالَم، خدا ندارد، اظهار کرد: هرچه کتاب علیه خدا در شوروی سابق، آمریکا و اروپا نوشته‌اند فقط ادعاست و اصلاً دلیل و برهان در آنها نیست، فقط می‌گویند، عالَم خدا ندارد! ولی ما می‌توانیم به ‌اندازهٔ تعداد موجودات عالم به مخالف دلیل ارایه کنیم که یکی‌ از آنها این است: عالم خدا ندارد؟ مخالف می‌گوید: خیر! می‌گوییم پس تو چطور آفریده شده‌ای؟ تو که شصت‌سال پیش نبودی! تو را چطوری آفریده است؟ اگر بخواهد بگوید خودبه‌خود به‌وجود آمدم، به او باید بگوییم که پس به پدر و مادر چه نیازی داشتی؟ آن موجودی که خودبه‌خود به‌وجود می‌آید، تکیه‌گاه به‌وجود‌ آمدنش خودش است؛ به همین صورت جلو بروید تا به پدر و مادر اول، یعنی آدم و حوا برسید، به او باید بگوییم آنها چطور به‌ وجود آمده‌اند؟ اگر بگوید خودبه‌خود، می‌گوییم خودبه‌خود را که تو گفتی و ما هم گفتیم دروغ است؛ چون نمی‌شود آدم و حوا نبودند و بعد خودشان خودشان را ساخته اند؛ به هر حال یک کسی این زن و مرد اولیه را ساخته است.

استاد انصاریان گفت: پروردگار، انبیاء را فرستاد که نامش را به مردمی که به این نتیجه می‌رسند که عالَم را یکی ساخته، بگویند:  اسم من الله، رحیم، کریم، رحمان، رب، بصیر، خبیر، عَفُو، قدیر، محیط، سمیع و علیم است؛ در حقیقت خداوند وجودی است مستجمع جمیع صفات کمال که در وجودش، نه عیبی هست و نه ارزشی را کم دارد.

وی با اشاره به اینکه عالَم خدا ندارد، دروغ و باطل است، تصریح کرد: به کتاب‌های احتجاج مراجعه کنید، چهار توده‌ای که امروز به آنها ماتریالیسم می‌گوییم، قرآن مجید در آن روزگار اسمشان را دهری، یعنی مادّی‌گر گذاشته است؛ یعنی کسانی که می‌گفتند بنای عالمْ کار مادّه است و هفتادسال در شوروی این را حاکم کرده بودند که بنای عالمْ مادّه است.

وی گفت: من با قوی‌ترین عالمان کمونیست صحبت کرده‌ام، به او می‌گویم: مادّه چه شکلی است که زیربنای کل عالم است؟ این مادّه که هفت آسمان را خلق کرده، در آسمانِ نزدیک ما سیصدمیلیون کهکشان وجود دارد و در هر کهکشانی هم چند صدمیلیارد ستاره شناور است، آن ماده‌ای که این بنای عظیم را ساخته، چه شکلی است؟ می‌گوید: شکل ندارد! چه رنگی است؟ می‌گوید: رنگ هم ندارد! چه بویی دارد؟ می‌گوید: بو هم ندارد! خود آن مادّه کِی به‌وجود آمده است؟ می‌گوید: ازلی بوده و به‌وجود نیامده بوده است. این مادّه تا کِی هست؟ می‌گوید: تا ابد! همین حرف‌ها را هم که خود ما داریم دربارهٔ خدا می‌زنیم، فرق ما با شما چیست؟! فقط دعوای لفظی است و ما بنا به نام‌گذاری خودش می‌گوییم الله، شما می‌گویید مادّه! ما هر حرفی دربارهٔ خدا می‌زنیم، شما هم همان را دربارهٔ ماده می‌زنید! اصلاً ما با شما حرفمان کم و زیاد نیست؛ خدا شکل ندارد، شما هم می‌گویید مادّه شکل ندارد؛ ماده ازلی است، ما هم می‌گوییم خدا ازلی است؛ مادّه ابدی است، ما هم می‌گوییم خدا ابدی است؛ مادّه رنگ ندارد، ما هم می‌گوییم رنگ ندارد؛ بو ندارد، ما هم می‌گوییم خدا بو ندارد؛ ما می‌گوییم مادّهٔ اولیه را به ما نشان بده که زیربنای هستی است، می‌گوید قابل دیدن نیست، ما هم می‌گوییم پروردگار قابل دیدن نیست؛ اصلاً بین ما و شما چه فرقی است؟ فقط یک دعوای لفظی است. شما آمده‌اید تغییر اسم داده‌اید و می‌گویید مادّه، اما ما اسم را تغییر ندادیم، بسیار به او اعتماد داریم و تکیه گاه ماست؛ شما در مشکلات به مادّه متوسل می‌شوید که یکبار هم در این عالم جوابتان را نداده، ولی ما به وجود مقدس او متوسل می‌شویم که صدبار تاکنون جوابمان را داده است.

 

 آیت الله انصاریان

 

 

امور فرهنگی شیلات گیلان

خواندن 1392 دفعه

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 44 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر