مناسبت ها

آمار بازدیدکنندگان

648466
امروزامروز145
دیروزدیروز1789
این هفتهاین هفته7917
این ماهاین ماه34862
کل بازدیدهاکل بازدیدها648466
  • اعلام جنگ علیه امام خمینی

  • فراخوان شرکت درنمایشگاه

  • گزارش بازدید بخشدار کوچصفهان و مسئولین همراه از مزارع کشت توأم ماهی و برنج روستای رشت آباد لولمان بخش کوچصفهان

  • فراخوان کلیه شرکت های تولیدی ،وارد کننده ادوات و تجهیزات، نهاده های آبزی پروری، صاحبان روشهاو متدهای نوین پرورش انواع آبزیان

  • حضور مدیران و کارکنان شیلات گیلان در اجتماع طلایه داران بصیرت همزمان با سالروز بزرگداشت حماسه 9 دی

یکشنبه, 11 تیر 1396 ساعت 04:45

زندگی نامه حاج مقدس تهرانی

  • ولادت:۱۳۲۰ق. —                      محل ولادت: تهران
  • وفات: ۱۳۷۷ق. —                      محل دفن: نجف
  • استاد عرفان: شیخ مرتضی زاهد

از کودکی توجهی به بازی­‌های کودکانه نداشت. برای تحصیل وارد حوزه­‌های دینی شد و چون به وعظ و خطابه علاقه داشت به این شعبه گرایید.

از آنجا که مواعظ و خطابه­‌های این مرد خدا با صدق و سوز همراه بود، بر مخاطبان تأثیر بسیار داشت. خود نیز کثیرالبکاء بود و عشق به اهل بیت علیهم السلام در جانش زبانه می‌­کشید. کرامات متعددی از ایشان نقل شده است اما لطافت روح بزرگان، خود فوق هر کرامتی است. سوز درون، روحش را به لطافتی رسانده بود که کوچک­ترین آزار بر خلق خدا را روا نمی­‌داشت.

در سفری به عتبات عالیات، همسفران از ایشان خواستند مراقب وسایل آنها باشد تا برگردند؛ پذیرفت و کنار اسباب و اثاثیه روی زمین نشست. مقابل او تعدادی بچه مشغول بازی بودند. پس از مدتی انتظار، چون از نشستن خسته شده بود، می­‌خواست بلند شود. بچه­‌ها فکر کردند که از سر و صدای آنها ناراحت شده است، فرار کردند. ایشان بسیار ناراحت شد؛ وقتی همسفران برگشتند متوجه ناراحتی شدید او شدند و علت را پرسیدند. فرمود: «ما به این سن رسیده‌­ایم، ولی هنوز بلند شدن از روی زمین را یاد نگرفته­‌ایم.»

اواخر عمر شریفش، قصد کرد ابتدا به مکه و سپس به عتبات مشرف شود. وقتی برای خداحافظی خدمت آیت­‌الله­ العظمی سید حسین بروجردی رسید، ایشان نگاهی به حاج مقدس انداخت و فرمود: «مقدس! دیگر از این سفر بر نمی­‌گردی!» حاج مقدس در جواب گفت: «این مطلب را می­‌دانم!»

 

امور فرهنگی شیلات گیلان

خواندن 2449 دفعه

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت ؟

حاضرین در سایت

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

گالری تصاویر